Malujeme podle čísel - zábava pro děti i dospělé

Už dávno není pravda, že malování je jen pro děti, naopak poslední dobou je čím dál oblíbenější u dospělých a není divu, protože je příjemné si jen tak sednout, odpočinout a ke všemu vytvořit krásné dílo, na které můžete být náležitě pyšní, protože s malováním podle čísel nemusíte mít ani talent.

Myslete na odpočinek

Jedním z důvodů, proč si malovat vlastní obraz, je odpočinek. V dnešním uhoněném světě je velice důležité, abychom si dokázali dopřát aspoň chvíli sami pro sebe. Každý si tuto chvilku může užívat, jak uzná za vhodné. V případě, že hledáte nějakou činnost, která bude uklidňující a zároveň kreativní, pak je malování ideální. Malování není nic fyzicky náročného a přitom si u toho můžete, jak se říká, vyčistit hlavu, což je důvod, proč i dospělí malování podle čísel užívají stejně anebo dokonce ještě více než děti.

I dospělí mohou malovat

Někteří lidé se mylně domnívají, že malování je jen pro děti. Většina dětí malování miluje, ale to neznamená, že když vyrostou, tak musí tuto zálibu opustit. Naopak poslední dobou je velmi oblíbené začínat s malováním v dospělosti nebo i ve stáří. Pravda je, že když je člověk dospělý, tak je mnohem zručnější, než malé dítě a také má více trpělivosti, takže je jasné, že obrázky budou mnohem propracovanější a povedenější, než obrázky z dětství a pokud se rozhodnete pro malování podle čísel pro dospělé, pak to bude pro vás jednoduché, i když nemáte nadání na malování, protože malovat podle čísel zvládne opravdu každý, nemusíte být ani malíř ani nemusíte navštěvovat žádné kurzy malování.

Mějte se čím pochlubit

U malování si nejen odpočinete, ale zároveň vytvoříte vlastní dílo. Každého potěší, když může svému okolí ukázat, co vytvořil, zejména pokud ví, že je dílo opravdu podařené a krásné, protože slova chvály se velice dobře poslouchají. Mimo jiné, když si svůj obraz, na který jste pyšní, vystavíte na místo, které máte stále na očích, bude vám dělat radost a vy se nemusíte obávat, že vás ovládnou deprese nebo pochmurné nálady.

Co když neumím malovat?

Malování podle čísel pro dospělé má jednu velkou výhodu a tou je, že vůbec nemusíte umět malovat a přesto budou vaše obrazy vypadat jako by je namalovat slavný malíř. Pointa spočívá v tom, že dostanete namalované obrysy obrázku, který si sami vyberete. Díky těmto obrysům vzniknou políčka, ve kterých jsou číslice. Součástí balení jsou barvy, které jsou také označeny číslicemi a vaším úkolem je pouze vymalovat daná políčka patřičnou barvou, což vyžaduje velkou dávku trpělivosti a samozřejmě i nějaký volný čas, ale odměnou bude krásný obraz, který může sloužit jako dekorace vašeho domova.  

Tady visí můj obraz

Někteří možná namítají, že nemalují vlastní obraz, protože si budou muset vybrat nějaký z nabízených motivů. Pravda je, že motivů je opravdu velké množství, takže budete mít z čeho vybírat a nemusíte se obávat, že byste nenašli obraz, který by se vám nezamlouval. Ovšem pokud se přece jenom stane, že se vám ani jeden z nabízených obrazů nebude líbit, můžete si nechat vytvořit obraz podle fotografie a v tomto případě se bude jednat opravdu o vlastní obraz, který nikdo jiný mít nebude. Vy sami si zvolíte fotografii, podle kterého bude obraz vytvořen a samozřejmě dostanete celý set, což znamená, že vám přijde obraz i s barvičkami a vy si můžete jen malovat.

Malování už dávno není jen pro děti, naopak dospělí ho umí na rozdíl od dětí patřičně docenit a kromě toho máme v dospělosti mnohem lepší dovednosti, takže naše obrazy budou krásnější a to i když neumíte malovat, protože díky malování podle čísel pro dospělé, bude umět malovat každý.